Олена Лакатош, генеральний директор «Делівері»: «Наша принципова позиція – це слідування європейським стандартам у логістиці»

Дуже часто керівники компаній сприймають міжнародного оператора доставки як повноправного учасника своєї бізнес-угоди. Рівень компетенції та відповідальність у логістичній компанії «Делівері» заклали фундамент для тісних партнерських взаємовідносин.

– «Делівері» стала впізнаваним брендом, що асоціюється з професійними внутрішньоукраїнськими перевезеннями в секторі В2В. Але компанія розвиває й міжнародний напрямок доставки.

– Послуги міжнародної доставки всіма видами транспорту компанія почала активно надавати кілька років тому. Маючи колосальний досвід у роботі з корпоративним сектором, ми розвиваємо співпрацю з торговими місіями та представництвами зарубіжних країн при посольствах в Україні, із консульствами України за кордоном, ТПП України, іншими організаціями.

– Які проблеми гостро відчуває середній бізнес у контексті міжнародної доставки?

–Актуальна проблема в контексті міжнародної доставки для середнього бізнесу в Україні сформована однозначно – це необхідність зниження вартості перевезення. Реальний механізм зниження вартості міжнародної доставки існує вже сьогодні. Кінцевому споживачу чи представнику компанії немає необхідності залучати цілий ряд компаній для організації доставки вантажу. Достатньо доручити одному вітчизняному перевізнику весь комплекс логістичних операцій. Наприклад, у тій же ж Одесі, наша мережа складів наближається до десяти. На кожному з них можна обробляти одиничні посилки чи збірний вантаж, а також здійснювати доставку всією територією України чи отримувати / відправляти вантажі в міжнародному сполученні.

– Які геополітичні фактори можуть вплинути на логістичну практику, постачання з України?

–Наразі ми в «Делівері» відслідковуємо декілька цікавих тенденцій. Одночасно з падінням показників перевезень імпортних вантажів збільшився попит на подачу транспорту для експорту продукції. Розширилася географія замовлень, з’явилися нові напрямки на Близькому Сході, в Центральній Азії. Це дало можливість вітчизняним службам доставки, і «Делівері» також, розглянути можливість створення власних терміналів за кордоном – у США, Китаї, країнах Євросоюзу, Туреччині, Індії.

Зростає зацікавленість із боку наших клієнтів до таких напрямків, як Іран, ОАЕ, Пакистан, країни Африки. Проте головні труднощі, які очікують вітчизняних підприємців щодо роботи з цими країнами, – можливість знайти надійного іноземного перевізника, адже світові бренди пропонують занадто високі для українських виробників і покупців тарифи. Саме тому першочергово наша компанія обрала декілька базових напрямків у міжнародній доставці, у рамках яких ми гарантуємо високу якість перевезень і відповідність стандартам компанії «Делівері», випробуваним клієнтами на українському ринку протягом багатьох років. Для нас є важливим, аби наш клієнт був настільки ж упевненим у міжнародній доставці, як і в доставці Україною.

– Які особливості існують у підготовці вантажу до транспортування за кордон?

– Особливих правил щодо транспортування вантажу за кордон ми не висуваємо. Важливо, аби вантаж супроводжувався усіма необхідними документами для здійснення митних процедур у кожній країні. Транспорт надається залежно від характеру вантажу. У розпорядженні компанії – спецтранспорт, транспорт із терморежимом (рефрижератори), транспорт для сипучих і рідких вантажів – хоча такого роду перевезення й не є основною спеціалізацією компанії, на відміну від збірних вантажів для середнього та великого бізнесу.

Для зниження вартості доставки вантаж може бути доставлений по Україні у місце формування відправки збірного вантажу й оформлений клієнтом чи його представником віддалено.

– Чи можете Ви, як експерт ринку, назвати критерії, за якими вітчизняна компанія зможе визначити надійність потенційного партнера за кордоном?

– Як компанія-експедитор, ми можемо рекомендувати звернути увагу на декілька важливих критеріїв, що досить легко перевірити. Це, перш за все, наявність офіційного сайту компанії із розгорнутими описами послуг, які надаються. Це також оцінка діяльності компанії на незалежних споживчих ресурсах. Також легко перевірити: наявність відповідності продукції міжнародним стандартам; компетентність у відповідях на ваші запити та доступність у спілкуванні. Треба звертати увагу на те, чи має компанія можливість митного оформлення вантажів у країні експорту й імпорту. Також важливо перевірити наявність компанії в торговому реєстрі країни. Варто зазначити, що ряд послуг із цього питання надає ТПП України. Перевірити компанію на її легітимність можна, звернувшись до торгово-промислової палати іноземної країни, або через консульство та торгову місію України.

Варіант доставки цілком залежить від місця знаходження та характеру вантажу, його габаритів, умов транспортування і, звісно, строків. На вантажі можуть поширюватися квоти, ембарго, санкції, антидемпінгові мита, заборони на ввезення та вивезення. Перш за все, вітчизняній компанії варто через партнера за кордоном досконало вивчити вимоги до вантажу та саму можливість поставки, перевірити інформацію і лише після цього починати розгляд питання транспортування.

Гарантія стабільності перевезень міжнародними маршрутами та дотримання графіків доставки забезпечується «Делівері» постійно діючими маршрутами на збірні вантажі. Регулярність рейсів невпинно зростає відповідно до збільшення навантаження на міжнародні напрямки. При цьому, наша принципова позиція – це слідування європейським стандартам у логістиці, де на ринку відсутнє поняття «демпінг».

–Ваші принципи ведення бізнесу?

– У роботі керуюся принципом, який стисло можу охарактеризувати словами Девіда Фегерті: «Те, як ти зустрічаєш поразки, визначає твій успіх».

Events

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКСПОРТНИЙ ФОРУМ
4 червня | 2018 | 09:00-18:00
ТПП України, вул. Велика Житомирська, 33
Агрикруиз
8 червня | 2018
Лайнер Rosa Victoria, м. Київ, Україна
I Ukrainian SME Forum ’18
13 – 16 вересня | 2018
КВЦ ПАРКОВИЙ
Ukrainian Energy Week ’18
2-4 жовтень | 2018
м. Київ, Україна
НАЦІОНАЛЬНИЙ ВИНОРОБНИЙ ФОРУМ
8 листопада, 9:00 — 9 листопада, 18:00
ТПП України, вул. Велика Житомирська, 33